Jste zde: Home » Whisky v Barfly 12. 8. 2007

Whisky v Barfly 12. 8. 2007


Sada whisky na ochutnávce v Barfly


Tato ochutnávka, premiérově pořádaná v Barfly, proběhla za účasti novinářů a dvou moderátorů Radia Beat s krásným dívčím doprovodem. Sestava whisky byla klasická ochutnávka Hledání milenky, a tak se vlastně počítalo s tím, že do klubu přibudou noví členové. Na této ochutnávce se milenka hledá vždy snadno. Přibylo jich hned osm, z čehož máme nesmírnou radost.

Whisky večera se stal - podle očekávání - Aberlour 1990, 15 y.o., single cask, sherry cask, sud hogshead 3325, lahev 153 z 208, cask strength - 59,3%, unchillfiltered, lahvováno Blackadder. A stejně tak se, přes původní nedůvěru budoucích nových členů, jako druhá lahev v dochutnávce dopil Laphroaig, což je neméně běžné, leč velmi zajímavé.

Bar Barfly se ukázal jako mimořádně vhodné ochutnávkové místo, které budeme - pokud to bude jen trochu možné - využívat častěji. Velmi přátelská obsluha se snoubí s výtečnou kuchyní, a tak ani požadavek na anglickou slaninu, vyřčený ve velmi pozdních hodinách, nevyvedl nikoho z rovnováhy.

Dochutnávka whisky v BarflyZajímavá témata, řešená v dochutnávce:

 

  • Teorie košer šunky
  • Počátky jazzové muziky
  • Kvalita překladu Terry Pratchetta
  • Vhodnost uherského salámu Pick k Mortlachu 1989
  • Vhodnost máslového dortu k Laphroaigu cask strength
  • Kde vzala whisky Rocks jméno

 

Byl to vskutku zajímavý a povznášející večer, končící v časném ránu. Děkujeme všem za účast a těšíme se na brzkou shledanou!