Jste zde: Home » Ochutnávka v Barfly 7. 9. 2007

Ochutnávka v Barfly 7. 9. 2007


Sestava whisky na ochutnávku Whisky klubu v Barfly

Ochutnávka zdarma v oblíbených prostorách Barfly se mimořádně podařila. Od počátku bylo zřejmé, že se sešli skuteční milovníci skotské whisky, a že nezůstane u vzorkových čtyř lahví.

Hned na začátku došlo k zajímavé situaci, kdy degustátor Whisky klubu Dušan loboval pro výměnu Taliskeru za Aberlour v degustační sadě. Nechali jsme hlasovat a Aberlour těsně vyhrál... Jak se nakonec ukázalo, nedopatřením: někteří hosté se domnívali, že jde pouze o pořadí a nikoli, že Talisker tím definitivně vypadává ze hry. Pak trpce litovali.

Whisky z vlastnictví degustátora DušanaAbychom jim v jejich trápení ulehčili, musel dát provinilec, který tuto malou tragédii způsobil, v plen svůj Aberlour od Blackadderu. Vůbec jsme ho nelitovali.

Zajímavá témata, řešená v dochutnávce:

  • Port Ellen a síla ostrovních whisky
  • Vítání vinařů do klubu
  • Zvláštnosti skotských chutí (příchuť spálené trávy)
  • Založení ženské sekce Whisky klubu

Jedním z šesti nových členů, které srdečně vítáme, je i majitel téměř kompletní sbírky plných lahví zaniklé palírny Port Ellen z ostrova Islay. Pokusíme se ho přesvědčit, aby udělal tématickou ochutnávku pro členy. Pokud se to podaří, dozvíte se to z bulletinu a na těchto stránkách.