Jste zde: Home » Klubové informace

Klubové informace


Jak zjistím, kdy se koná klasická ochutnávka, na kterou mohu jako člen přijít zdarma?
Člen může přijít zdarma na jakoukoli klasickou ochutnávku, pořádanou klubem. Jedinou podmínkou je, že se musí včas přihlásit. Program těchto ochutnávek najdete jednak v bulletinu a za druhé na těchto stránkách. Místo konání je vždy nejprve klubovna, a v případě, že počet přihlášených přesáhne její kapacitu, přesouvá se na jedno z ochutnávkových míst v centru Prahy v dosahu MHD.
Pro mimopražské členy jsou ochutnávky pořádány v Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Jihlavě, Kladně a Českých Budějovicích.

Na kolik ochutnávek mohu jako člen zdarma přijít?
Každý Degustátor, Milovník nebo Znalec může zdarma přijít na šest ochutnávek ročně, nezávisle na jejich skladbě. V praxi to znamená, že může přijít i několikrát za sebou na stejnou ochutnávku, bude-li chtít. Ale byla by to - podle našeho názoru - škoda. Člen pak má na každou ochutnávku slevu 200,- Kč

Co je to výroční setkání členů?
Výroční setkání členů se koná, jak název napovídá, vždy jednou ročně. Koná se v dostatečně dimenzovaných prostorách, které oplývají nejen dostatečným prostorem pro takové setkání, dostatečným množstvím whisky a kam dovezeme pro každého sklenku whisky naprosto unikátní. Mají také k dispozici dostatečnou lůžkovou kapacitu, aby se unavení členové mohli alespoň jednou do roka nabažit jediného pití, které stojí za to, zcela do sytosti, bez ohledu na čas. Pro mnohé je to také jedna z mála příležitostí, jak poznat většinu svých kolegů.

Jak se na toto setkání přihlásím?
Každý člen je na toto setkání pozván osobním dopisem s dvouměsíčním předstihem. Setkání se konají vždy v jarních měsících. Stačí pouze e-mailem nebo telefonicky potvrdit účast.

Logo World Whisky AwardsJaké whisky obdržím jako Milovník nebo Znalec v průběhu roku?
Skladba lahví whisky, které Vám pravidelně zasíláme, je závislá na třech faktorech: výročních World Whiskies Awards, edicích nezávislých bottlerů a Vašem osobním vkusu. Snažíme se, abychom Vám vždy představili to nejlepší z daného roku. Je ale zřejmé, že díky počtu členů Whisky klubu není možné, aby všichni obdrželi tutéž whisky (lahví jedné konkrétní whisky od nezávislých bottlerů je někdy třeba pouze 200 kusů). Lahve jsou proto vybírány podle tohoto klíče: 1. Váš osobní vkus (zjištěný podle klubových nákupů whisky konkrétního člena), 2. vhodné edice od nezávislých bottlerů (kupujeme, pokud je to možné, CELÉ série, takže dostáváte whisky, která se někdy ani na trhu neobjeví), 3. Whisky oceněné World Whiskies Awards v daném roce.

Co jsou klubové ceny whisky?
Jednoduše řečeno se snažíme, aby měli členové vždy nejlevnější skotskou whisky široko daleko. Pokd někde najdete výhodnější cenu, než je klubová, dejte nám vědět. Okamžitě sjednáme nápravu!